ד"ר ירון מזון 06/14/23

אמפולות לכלבים וחתולים הן אחת הדרכים היעילות והנוחות ביותר למנוע ולטפל בהידבקות של חיות המחמד בפרעושים ובקרציות.

הגנה על חיות המחמד מפני טפילים היא חיונית כדי לשמור על הבריאות הכללית שלהן וגם על הבריאות של בני הבית, אך חשוב להשתמש בצורה נכונה במוצרי ההדברה השונים.

אז האם אפשר לשים אמפולה של כלב על חתול ולהיפך? מה ההבדלים ביניהם והאם זה יכול להיות מסוכן?

אמפולות לחתולים VS אמפולות לכלבים

קיימים בשוק סוגים שונים של אמפולות לכלבים וחתולים, כאשר חלקם מכילים חומרי הדברה שונים, חומרי הדברה טבעיים וכן הלאה.

ישנם חומרי הדברה המתאימים לכלבים ומסוכנים מאוד לחתולים! חומר רעיל לחתול יכול לגרום לרעידות, לריור, לפרכוסים ואפילו למוות.

עם זאת, כאשר מתמקדים בסוג אחד של מותג מוצרי הדברה לחיות מחמד, לרוב הם משתמשים באותו חומר הדברה לייצור אמפולות של כלבים או של חתולים.

ובכל זאת, קיימים כמה הבדלים מהותיים, לאו דווקא בסוג החומר.

למשל:

  • משקל - אמפולות לכלבים ניתנות לפי משקל הכלב, כדי לוודא שהכלב יכול להתמודד עם הכמות של החומר שנמצא בתוך האמפולה. כמות גדולה מדי עלולה לסכן את בעל החיים ואפילו להרוג אותו חלילה. לכן חשוב לוודא שהכמות שאתם נותנים לחיית המחמד שלכם - בין אם זה כלב או חתול - מתאימה לה בדיוק.
  • רגישות - חתולים רגישים יותר לחומרי הדברה, במיוחד כאשר מדובר בחתולים קטנים וגורי חתולים. לכן חובה לנקוט במשנה זהירות כאשר משתמשים באמפולה נגד פרעושים לחתול, יש לוודא שהאמפולה בטוחה לשימוש בחתולים ושאתם לא מסכנים את בריאותו.
  • תדירות - שימו לב כי על סוגים שונים של אמפולות קיימות הוראות שימוש מעט שונות. יש אמפולות המספקות הגנה לחודש ויש אחרות המספקות הגנה לטווח ארוך או קצר יותר. כך גם ההתאמה של אמפולה מסוימת לחתול או לכלב מחושבת בהתאם ליכולת של בעל החיים להתמודד עם השפעות החומר בטווחי זמן שונים.


לא רק אמפולות כנגד פרעושים וקרציות - הדרכים להגן על חיות המחמד מפני טפילים

בעבר אמפולות היו הטיפול המתקדם ביותר כנגד פרעושים וקרציות לכלבים וחתולים, כיום ישנם תכשירים מתקדמים יותר הניתנים בטיפול פומי - כלומר כדור הניתן לפה.

בדרך כלל שימוש בתכשיר אחד יספיק אך במקרים חמורים במיוחד יש צורך לשלב בין תכשירים ממשפחות שונות. 

אם יש לכם בעל חיים רגיש, חולה, קטן במיוחד או חלש, אם אתם לא בטוחים בכמות או במינון - התייעצו עם הוטרינר שלכם!!

לשמור על החברים הכי טובים שלכם

צוות וט הנשיא עומד לרשותכם בכל בעיה רפואית ושמח לסייע לכם גם בנושאים של רפואה מונעת. מתלבטים מה הדרך הטובה ביותר לשמור על חיות המחמד שלכם? דברו איתנו!

קראו גם על - אמפולות נגד תולעים לחתולים