ד"ר ירון מזון 03/01/23

כל מי שמעוניין לאמץ כלב חדש חייב להיות מודע לשגרת הטיפולים הנחוצה עבורו.

יש לזכור כי כלב חדש מצריך סבלנות, וייתכן שייקח לו זמן להתרגל לביתו החדש. לכן חשוב להיות מוכנים להשקיע בו הרבה זמן ותשומת לב ולהכיל את הקשיים של תקופת ההסתגלות של הכלב.

חלק מהכלבים יהיו שקטים ומופנמים יותר, בעוד שכלבים אחרים דווקא יהיו יותר אנרגטיים וקופצניים, ויש להתאים את הפעילות של הכלב לרמת האנרגיה והדרישה שלו. 

יש לזכור כי לוקח מספר חודשים עד שהכלב מסתגל ומראה את האופי האמיתי שלו. בחלק מהמקרים הכלב ירגיש לחץ או חרדה, דבר שיכול לבוא לידי ביטוי בנביחות ואפילו נהמות, במקרים של רעשים חזקים מצד השכנים או הסביבה החיצונית, או במפגש עם אנשים או כלבים אחרים עם טיולים.

במצבי חרדה מומלץ להתייעץ עם הווטרינר המטפל ועם מטפל התנהגותי על מנת לבחון צורך בטיפול התנהגותי או אפילו תרופתי.

בינתיים חשוב לספק לכלב קערה עם מים זמינים 24/7, מזון איכותי ומגוון רחב של צעצועי חשיבה, צעצועי לעיסה וגירויים שונים שיעסיקו אותו.

בנוסף חשוב להגיע לווטרינר לבדיקת פיזית ולביצוע החיסונים והטיפולים הנדרשים.

כלב חדש בבית – שגרת טיפולים חיונית

מעבר לצרכים של הכלב מבחינת המזון, הצעצועים והגירויים השונים שתצטרכו לספק לו, חשוב לזכור כי הכלב שלכם זקוק לטיולים ארוכים ולפריקת אנרגיה.

זוהי הדרך היעילה ביותר להבטיח לעצמכם כלב רגוע ונינוח, שאינו הורס את הבית. מעבר לכך, חשוב להגיע עם הכלב לווטרינר, על מנת לספק לו את כל החיסונים והטיפולים הנדרשים.

כל כלב חדש יצטרך לקבל טיפול נגד תולעי מעיים וטיפול נגד פרעושים. כמו כן, יש צורך להגן על הכלב מפני מחלות נפוצות ומדבקות, העלולות לסכן את בריאותו. לכן חשוב לבצע את החיסון המשושה, מדובר על חיסון שמגן על הכלב שלכם מפני שש מחלות נפוצות, כולל מחלת הפרוו העלולה לגרום למוות תוך ימים ספורים בלבד.

חיסון משושה ניתן לראשונה לגורים בגיל 6 – 9 שבועות.

בגורים יש לחזור על החיסון שלוש פעמים בהפרש של  4 שבועות על מנת להבטיח את היעילות המקסימלית שלו. בבעלי חיים בוגרים מספיק חיסון משושה אחד פעם בשנה. 

שגרת טיפולים בכלב חדש

שגרת טיפולים לכלב שלכם – היבטים שחשוב להכיר

יש לזכור כי מעבר לחיסון המשושה שיש לחזור עליו אחת לשנה, חשוב גם לבצע את חיסון הכלבת.

למעשה מדובר על חיסון חובה לפי החוק, ומי שיבחר שלא לחסן את הכלב שלו, למעשה מבצע עבירה, ומסכן את עצמו ואת בני משפחתו להיות חשוף למחלה חשוכת מרפא.

בנוסף ישנה חובה להחדיר שבב מתחת לעורו של הכלב, מאחר ושבב זה חיוני על מנת לזהות את הכלב במידה והוא הולך לאיבוד. מדובר גם כן על חובה חוקית, על מנת שניתן יהיה לדווח על חיסון הכלבת לכן לא ניתן לוותר על כך. 

מגיל חצי שנה מומלץ לעקר או לסרס את הכלב שלכם, מאחר והדבר משפר את איכות חייו ואף מונע התפתחות של מחלות שונות, כגון דלקת רחם, גידולי עטין, דלקות בפרוסטטה וכדומה.

מחפשים וטרינר בחיפה? אנו במרפאת וט הנשיא נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי שגרת טיפולים מומלצת לכלבים. המרפאה שלנו מכילה ציוד מתקדם ומשוכלל, שיוכל לסייע לכם ליהנות מטיפול מקצועי ואיכותי לכלב שלכם. נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובכל בעיה, צרו קשר!

>> כל מה שחשוב לדעת על הטיפול בגורי כלבים