ירון נולד וגדל בחיפה עם שני אחים גדולים והמון בעלי חיים (או בגן חיות כמו שאמא שלו הייתה קוראת לזה). הבית היה מלא בשלל חיות - כלבים, חתולים, עכברים, אוגרים, תוכים מסוגים שונים , איגואנה, חמוס, והמון אקווריומים מלאים בדגים אקזוטיים ומרשימים.

כבר מילדות ירון חלם להיות וטרינר. כמו הרבה אוהבי בעלי חיים שחלמו בילדותם בשלב מסויים להיות וטרינרים.

החלום התגבש למעשה במקרה ובו הציל את אחד הדגים באקווריום ממחלה וממוות. 

יום אחד אחד הדגים באקווריום שחה מוזר, זה היה דג מזן "מולי", ונראה שהוא ממש במצוקה, הוא צף על הצד ומידיי פעם נפנף בסנפירים שלו ושיגר את עצמו לחלק התחתון של האקווריום עד שהתעייף נשכב שוב וצף על המים. כל בני הבית כבר הספידו את הדג המסכן. אבל ירון בן ה-10 לא הסכים לוותר על הדג המסכן, בעזרת מידע שקרא בספר על אחזקת דגים הוא הפריד את הדג החולה למיכל נפרד, והחל לטפל בו. היה ברור שהסיכוי להציל את הדג הוא נמוך מאוד אבל ירון לא ויתר, שינה את רמת המליחות של המים ואת הטמפרטורה, הוא הגיש לדג הקטן אוכל ליד הפה ודאג להחליף את המים בתדירות גבוהה. לאחר כמה ימים הדג הקטן הצליח לחזור לעצמו ונראה כי המחלה עברה  והדג יכול היה לחזור לאקווריום שממנו הוצא ולחבריו הדגים. זה היה רגע מכונן, בו ירון הבין מה היעוד שלו בחיים. מאז ומעולם ירון חלם להיות וטרינר אבל ברגע ההוא אותו חלום ילדות התקבע והפך למטרה. 

ירון בוגר בית ספר הריאלי העברי בחיפה במגמת ביולוגיה ומדעי המחשב. כששואלים את ירון על תקופת בית הספר הוא בעיקר מספר על תקופת התיכון שבה היה פוקד מועדוני הופעות קטנים, מעושנים ואפלים כמאזין להופעות של להקות תיכון של חבריו או כשהוא שר וצועק על הבמה ומדמיין שהוא כוכב רוק.

"מבית הספר יצאתי בהרגשה שאני לא יכול ללמוד, בית הספר התיכון לא ממש היה בשבילי, נהנתי מלימודי הביולוגיה, המתמטיקה ומדעי המחשב אבל לא משנה כמה ניסיתי לא הצלחתי לזכור תאריכים בהסטוריה למשל, מה שפגע בציוני הבגרות שלי והרגשתי שהמטרה להיות וטרינר הולכת ומתרחקת, הרגשתי שאני לא יכול ללמוד"

בצבא ירון שירת כחובש ושם הוא פגש את אנה, מי שלימים תהיה אשתו ואם ילדיו המדהימים. לאחר סיום השירות הצבאי התחילו אנה וירון ללמוד לפסיכומטרי יחד ולאחר קבלת ציון מוצלח בפסיכומטרי התקבלו אנה וירון ללימודי ביולוגיה בטכניון, אז הבין ירון שהחלום עוד בהישג יד.

בשלושת שנות הלימודים לתואר ראשון בפקולטה לביולוגיה בטכניון הוא הבין שהוא בעצם "יכול ללמוד" ולאחר סיום תואר ראשון ב"הצטיינות דיקן" ירון התקבל ללימודי וטרינריה בפקולטה לחקלאות של האוניברסטיה העברית. לאחר ארבע שנות לימודי וטרינריה, ואחרי שנה מעשית מפרכת ומספקת ירון הגשים את חלום ילדותו וב-2013 קיבל רישיון לעסוק ברפואה וטרינרית. 

לאחר קבלת הרישיון, ד"ר ירון, החל לעבוד כוטרינר שכיר במרפאות מבוקשות ועסוקות ומרכזי חירום, בתחילה במרכז הארץ ובהמשך בחיפה, העיר שהוא כל כך אוהב, בבית חולים וטרינרי.. ירון אף הרצה בקורסים לסייעים/ות וטרינר במגוון תחומים. העבודה במרפאות עמוסות ובמרכזי חירום העניקה לירון ידע וניסיון רב בדיספלינות הרפואה הוטרינרית השונות. ירון אף השתתף בקורסים מקצועיים והכשרות  כולל קורסים ברפואה פנימית, באולטראסאונד וקורסי הכשרה באקו לב ובאנדוסקופיה וטרינרית- אותם למד ממומחים בינלאומיים בארץ ובחו"ל.

ב- 2020 ייסד ד"ר ירון עם ד"ר שירלי פורמנסקי פודקאסט וטרינרי ראשון בעברית הנקרא VeTalk-מדברים וטרינריה שבו הם מנגישים ידע ברפואה וטרינרית לקהל הרחב.

ב-2021 הגשים ירון חלום נוסף ופתח את מרפאת וט הנשיא יחד עם ד"ר סיגל אשכול וד"ר כפיר יזדי.

פתיחת המרפאה היא הגשמת חלום נוסף שנולד לאחר סיום הלימודים. המרפאה נפתחה עם החזון לספק לבעלי החיים רפואה ברמה הגבוהה ביותר האפשרית ובצורה המותאמת למטופל ולבעלים. 

כיום ירון ממשיך להתגורר בחיפה עם אנה, גורי האדם אופק ויובל, החתולות יולנדי ונינה וחמודי התוכון.

ירון מתעניין במיוחד רפואת חירום, רפואת פנים, הדמייה, קרדיולוגיה (רפואת לב),אנדוסקפיה, רפואת שיניים וכשיש לו קצת זמן הוא מבלה עם המשפחה או שר בקריוקי ומדמיין שהוא כוכב רוק.