כפיר נולד בחיפה, בן הזקונים מבין שלושה אחים. מגיל צעיר כפיר התעניין בטבע ובבעלי החיים. הוא מספר שבכל שבת היה מטייל עם משפחתו בגבעה אשר ליד ביתו (שלימים הפכה להיות שכונת ורדיה), מגדיר את הפרחים אשר נקרו בדרכו ומחפש צבים, לטאות, פרפרים וציפורים.

כבר בגן החובה כאשר נשאל מה ירצה לעשות כשיהיה גדול, ענה "רופא של חיות". 

בנוסף לאהבתו לצומח ולבעלי החיים, כפיר אהב לצייר ולפסל. בחטיבת הביניים למד בבית הספר לאמניות רעות במגמת אמנות פלסטית ובסיומו, המשיך לבית הספר ויצו. בפרוייקטים הגדולים שלו תמיד בחר  לעסוק בבעלי החיים ובכלבים אשר גידל.

שירותו הצבאי היה מגוון. תחילה התגייס לחטיבה 500 של חיל השריון. לאחר סיום ההכשרה כטען קשר, מפקדיו נענו לבקשותיו והוא יצא לקורס חובשים. בקורס כפיר הכיר את עולם הרפואה והטיפול, דבר אשר חיזק אצלו את הרצון להיות רופא וטרינר. באמצע שירותו הצבאי, חטיבה 500 התפרקה והוא עבר הסבה לחי"ר ובסופה הוצב כחובש בחפ"ק מ"פ בגדוד דוכיפת. לאחר כשנה וחצי ברמאללה, הוא השתחרר וטס לטייל במזרח למשך עשרה חודשים. 

כפיר חזר לארץ ממש לתחילת הלימודים של התואר הראשון בפקולטה לחקלאות. את התואר במדעי בעלי החיים סיים בהצטיינות והתקבל ללימודי וטרינריה באוניברסיטה העברית. כסטודנט, כפיר עבד בהוסטל של נערים עם שיתוק מוחין במשך חמש שנים (ביחד עם חברתו הטובה ד"ר סיגל אשכול). הוא מספר שמכיוון שבחר להקדיש את חייו לטיפול בבעלי חיים, הוא החליט לעזור לנערים עם צרכים מיוחדים עד סיום לימודיו.

ד"ר כפיר חזר לחיפה בשמחה והתחיל לעבוד במרכז חירום. הוא עבד כרופא שכיר במשך 9 שנים וצבר ניסיון רב ברפואה פנימית, ברפואת חירום ובכירורגיה. במהלך עבודתו גילה משיכה מיוחדת לאופטלמולוגיה (רפואת עיניים), לכן העמיק את לימודיו בתחום זה. כפיר השתתף בקורס כירורגית עיניים אותו העבירה ד"ר חוי צרפתי ועבר השתלמויות במרפאת עיניים לחיות בית. כיום הוא מטפל בבעיות עיניים מורכבות של כלבים וחתולים.

כפיר גר עם בן זוגו ועם הכלב קולסי בחיפה. ד"ר כפיר מאוד מתרגש מהגשמת החלום של פתיחת מרפאה וטרינרית חדשה ביחד עם חברים קרובים, שהם גם רופאים מעולים וגם בני אדם מדהימים. לפי חזונו, וט הנשיא תעניק טיפול רפואי ברמה גבוהה תוך הקפדה על איכות השירות לכלל לקוחות המרפאה.