רוני שמולביץ' נולדה בירושלים וגדלה בקרית מוצקין.

מאז ומעולם אהבה בעלי חיים, גידלה בביתה צב, דגים, כלבים, חתול ואפילו תרנגולות. רוני מספרת בהתרגשות איך כילדה הכניסה הביתה המון חלזונות בקופסת נעליים ומאחר וידעה שחלזונות צריכים מקום קריר, הכניסה אותם למקרר. אמא של רוני הופתעה מאד לגלות המוני חלזונות מסתובבים במקרר לאחר שברחו מהקופסא.

בגיל 24 לאחר סיום שירות צבאי כמש"קית של נציב קבילות החיילים התלבטה רוני רבות לגבי לימודים ומקצוע והרגישה ששום דבר לא מרגש אותה באמת, לאחר כשנתיים שמעה במקרה על מקצוע אחות וטרינרית מחברה ואז נדלקה לרוני נורה מעל הראש והיא הבינה שסוף סוף מצאה מקצוע שהיא רוצה ללמוד ולעסוק בו.

רוני סיימה בהצלחה את לימודי אחות וטרינרית במכון מגיד של האוניברסיטה העברית בבית דגן ולאחר מכן החלה לעבוד במרפאה במודיעין.

לחיפה רוני חזרה ב2018 עם בעלה ויטלי ושלושת כלביהם מנצ'יז, לואיג'י וג'וס מאהבת העיר וגעגועים לצפון. ומשנת 2022 לשמחתנו הצטרפה רוני לצוות כאחות מן המניין.

לרוני תחביבים רבים ומפתיעים כמו הרמת משקולות, יצירת סבונים, בישול, קעקועים וסרטים של דיסני.  רוני נמסה כשנכנס למרפאה גור קורגי או חתול חמוד והיא מעידה על עצמה שהיא אוהבת בעלי חיים יותר מאנשים.