המרפאה

מרפאת וט הנשיא, היא מרפאה וטרינרית בחיפה שהוקמה ב2021 על ידי ד"ר סיגל אשכול, ד"ר כפיר יזדי וד"ר ירון מזון

המרפאה שמה לה למטרה לספק רפואה ברמה הגבוהה ביותר, תוך מתן יחס אישי לבעל החיים ולבעליהם.

הכירו את צוות וט הנשיא:

 

הצוות

divider-2

ד"ר סיגל אשכול

סיגל נולדה וגדלה בקרית ים, הבת הקטנה במשפחה. באופן מפתיע, סיגל לא חשבה שהיא  תהיה וטרינרית  כשתהיה גדולה ובעיקר נמשכה לתחומי האומנות והעיצוב. החיבור הראשון שלה לעולם בעלי החיים התרחש בגיל 16, כאשר במהלך שבוע התנדבות בקיבוץ,  מצא אותה  גור כלבים מתוק שיקבל את השם טופי  ויגרום לה להבין,  כמה נכון המשפט - שהכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם, ושהיא רוצה לעזור ולהציל עוד הרבה בעלי חיים.

סיגל התגייסה לחיל השריון ושירתה בתפקיד מדריכת נהגי טנקים עד שיצאה לקורס קצינים ולאחר מכן שירתה כקצינת הדרכה. לאחר שחרורה מצה"ל טסה סיגל לטיול הגדול במזרח הרחוק, במהלכו גיבשה את ההחלטה לממש את חלומה להיות וטרינרית.

סיגל החלה ללמוד  לתואר ראשון במדעי בעלי החיים בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, במהלכו הכירה את ד"ר כפיר יזדי שהפך לחברה הטוב והם אף  נהיו שותפים לדירה ולעבודה,  בהוסטל של נערים עם שיתוק מוחין. כמו כן, במהלך הלימודים הכירה סיגל את גדי שלימים יהיה בעלה. סיגל סיימה את התואר הראשון בהצטיינות והתקבלה ללימודי וטרינריה באוניברסיטה העברית, גם אותם סיימה בהצטיינות ולאחר מכן התקבלה לתוכנית האינטרנשיפ היוקרתית בבית החולים האוניברסיטאי בבית דגן בו עבדה כרופאת חירום במשך שנה מאתגרת ועמוסה במקרים מורכבים ומעניינים. 

לאחר סיום האינטרנשיפ חזרה ד"ר סיגל  עם בעלה לצפון והחלה לעבוד במרכז חירום וטרינרי בו  רכשה ניסיון רב בטיפול במקרי חירום, רפואה פנימית וכירורגיה. סיגל  התמקצעה בתחום האנדוסקופיה והייתה אחראית על התחום במרכז החירום. כמו כן, הקפידה להתפתח מקצועית במהלך השנים בלימודי המשך ובכנסים בנושאים מגוונים.

בשנים האחרונות סיגל השקיעה חלק ניכר ממרצה בבנייה והדרכת קורס לימודי סייעות וטרינרית אשר כלל תוכנית לימודים עיונית ומעשית מגוונת ומקיפה. 

כיום סיגל מתגוררת בקרית אתא יחד עם בעלה, גדי, שני ילדיהם המקסימים גאיה ואור, הכלבים הירו וגולדה והחתול סוי. סיגל מצפה ומתרגשת מההזדמנות לבנות ולפתח יחד עם חבריה הטובים את וט הנשיא,  מרפאה וטרינרית ששמה לנר לרגליה את ערכי המקצועיות, החמלה והשירותיות.

קרא עוד
divider-2

ד"ר כפיר יזדי

כפיר נולד בחיפה, בן הזקונים מבין שלושה אחים. מגיל צעיר כפיר התעניין בטבע ובבעלי החיים. הוא מספר שבכל שבת היה מטייל עם משפחתו בגבעה אשר ליד ביתו (שלימים הפכה להיות שכונת ורדיה), מגדיר את הפרחים אשר נקרו בדרכו ומחפש צבים, לטאות, פרפרים וציפורים.

כבר בגן החובה כאשר נשאל מה ירצה לעשות כשיהיה גדול, ענה "רופא של חיות". 

בנוסף לאהבתו לצומח ולבעלי החיים, כפיר אהב לצייר ולפסל. בחטיבת הביניים למד בבית הספר לאמניות רעות במגמת אמנות פלסטית ובסיומו, המשיך לבית הספר ויצו. בפרוייקטים הגדולים שלו תמיד בחר  לעסוק בבעלי החיים ובכלבים אשר גידל.

שירותו הצבאי היה מגוון. תחילה התגייס לחטיבה 500 של חיל השריון. לאחר סיום ההכשרה כטען קשר, מפקדיו נענו לבקשותיו והוא יצא לקורס חובשים. בקורס כפיר הכיר את עולם הרפואה והטיפול, דבר אשר חיזק אצלו את הרצון להיות רופא וטרינר. באמצע שירותו הצבאי, חטיבה 500 התפרקה והוא עבר הסבה לחי"ר ובסופה הוצב כחובש בחפ"ק מ"פ בגדוד דוכיפת. לאחר כשנה וחצי ברמאללה, הוא השתחרר וטס לטייל במזרח למשך עשרה חודשים. 

כפיר חזר לארץ ממש לתחילת הלימודים של התואר הראשון בפקולטה לחקלאות. את התואר במדעי בעלי החיים סיים בהצטיינות והתקבל ללימודי וטרינריה באוניברסיטה העברית. כסטודנט, כפיר עבד בהוסטל של נערים עם שיתוק מוחין במשך חמש שנים (ביחד עם חברתו הטובה ד"ר סיגל אשכול). הוא מספר שמכיוון שבחר להקדיש את חייו לטיפול בבעלי חיים, הוא החליט לעזור לנערים עם צרכים מיוחדים עד סיום לימודיו.

ד"ר כפיר חזר לחיפה בשמחה והתחיל לעבוד במרכז חירום. הוא עבד כרופא שכיר במשך 9 שנים וצבר ניסיון רב ברפואה פנימית, ברפואת חירום ובכירורגיה. במהלך עבודתו גילה משיכה מיוחדת לאופטלמולוגיה (רפואת עיניים), לכן העמיק את לימודיו בתחום זה. כפיר השתתף בקורס כירורגית עיניים אותו העבירה ד"ר חוי צרפתי ועבר השתלמויות במרפאת עיניים לחיות בית. כיום הוא מטפל בבעיות עיניים מורכבות של כלבים וחתולים.

כפיר גר עם בן זוגו ועם הכלב קולסי בחיפה. ד"ר כפיר מאוד מתרגש מהגשמת החלום של פתיחת מרפאה וטרינרית חדשה ביחד עם חברים קרובים, שהם גם רופאים מעולים וגם בני אדם מדהימים. לפי חזונו, וט הנשיא תעניק טיפול רפואי ברמה גבוהה תוך הקפדה על איכות השירות לכלל לקוחות המרפאה.

קרא עוד
divider-2

ד"ר ירון מזון

ירון נולד וגדל בחיפה עם שני אחים גדולים והמון בעלי חיים (או בגן חיות כמו שאמא שלו הייתה קוראת לזה). הבית היה מלא בשלל חיות - כלבים, חתולים, עכברים, אוגרים, תוכים מסוגים שונים , איגואנה, חמוס, והמון אקווריומים מלאים בדגים אקזוטיים ומרשימים.

כבר מילדות ירון חלם להיות וטרינר. כמו הרבה אוהבי בעלי חיים שחלמו בילדותם בשלב מסויים להיות וטרינרים.

החלום התגבש למעשה במקרה ובו הציל את אחד הדגים באקווריום ממחלה וממוות. 

יום אחד אחד הדגים באקווריום שחה מוזר, זה היה דג מזן "מולי", ונראה שהוא ממש במצוקה, הוא צף על הצד ומידיי פעם נפנף בסנפירים שלו ושיגר את עצמו לחלק התחתון של האקווריום עד שהתעייף נשכב שוב וצף על המים. כל בני הבית כבר הספידו את הדג המסכן. אבל ירון בן ה-10 לא הסכים לוותר על הדג המסכן, בעזרת מידע שקרא בספר על אחזקת דגים הוא הפריד את הדג החולה למיכל נפרד, והחל לטפל בו. היה ברור שהסיכוי להציל את הדג הוא נמוך מאוד אבל ירון לא ויתר, שינה את רמת המליחות של המים ואת הטמפרטורה, הוא הגיש לדג הקטן אוכל ליד הפה ודאג להחליף את המים בתדירות גבוהה. לאחר כמה ימים הדג הקטן הצליח לחזור לעצמו ונראה כי המחלה עברה  והדג יכול היה לחזור לאקווריום שממנו הוצא ולחבריו הדגים. זה היה רגע מכונן, בו ירון הבין מה היעוד שלו בחיים. מאז ומעולם ירון חלם להיות וטרינר אבל ברגע ההוא אותו חלום ילדות התקבע והפך למטרה. 

ירון בוגר בית ספר הריאלי העברי בחיפה במגמת ביולוגיה ומדעי המחשב. כששואלים את ירון על תקופת בית הספר הוא בעיקר מספר על תקופת התיכון שבה היה פוקד מועדוני הופעות קטנים, מעושנים ואפלים כמאזין להופעות של להקות תיכון של חבריו או כשהוא שר וצועק על הבמה ומדמיין שהוא כוכב רוק.

"מבית הספר יצאתי בהרגשה שאני לא יכול ללמוד, בית הספר התיכון לא ממש היה בשבילי, נהנתי מלימודי הביולוגיה, המתמטיקה ומדעי המחשב אבל לא משנה כמה ניסיתי לא הצלחתי לזכור תאריכים בהסטוריה למשל, מה שפגע בציוני הבגרות שלי והרגשתי שהמטרה להיות וטרינר הולכת ומתרחקת, הרגשתי שאני לא יכול ללמוד"

בצבא ירון שירת כחובש ושם הוא פגש את אנה, מי שלימים תהיה אשתו ואם ילדיו המדהימים. לאחר סיום השירות הצבאי התחילו אנה וירון ללמוד לפסיכומטרי יחד ולאחר קבלת ציון מוצלח בפסיכומטרי התקבלו אנה וירון ללימודי ביולוגיה בטכניון, אז הבין ירון שהחלום עוד בהישג יד.

בשלושת שנות הלימודים לתואר ראשון בפקולטה לביולוגיה בטכניון הוא הבין שהוא בעצם "יכול ללמוד" ולאחר סיום תואר ראשון ב"הצטיינות דיקן" ירון התקבל ללימודי וטרינריה בפקולטה לחקלאות של האוניברסטיה העברית. לאחר ארבע שנות לימודי וטרינריה, ואחרי שנה מעשית מפרכת ומספקת ירון הגשים את חלום ילדותו וב-2013 קיבל רישיון לעסוק ברפואה וטרינרית. 

לאחר קבלת הרישיון, ד"ר ירון, החל לעבוד כוטרינר שכיר במרפאות מבוקשות ועסוקות ומרכזי חירום, בתחילה במרכז הארץ ובהמשך בחיפה, העיר שהוא כל כך אוהב, בבית חולים וטרינרי.. ירון אף הרצה בקורסים לסייעים/ות וטרינר במגוון תחומים. העבודה במרפאות עמוסות ובמרכזי חירום העניקה לירון ידע וניסיון רב בדיספלינות הרפואה הוטרינרית השונות. ירון אף השתתף בקורסים מקצועיים והכשרות  כולל קורסים ברפואה פנימית, באולטראסאונד וקורסי הכשרה באקו לב ובאנדוסקופיה וטרינרית- אותם למד ממומחים בינלאומיים בארץ ובחו"ל.

ב- 2020 ייסד ד"ר ירון עם ד"ר שירלי פורמנסקי פודקאסט וטרינרי ראשון בעברית הנקרא VeTalk-מדברים וטרינריה שבו הם מנגישים ידע ברפואה וטרינרית לקהל הרחב.

ב-2021 הגשים ירון חלום נוסף ופתח את מרפאת וט הנשיא יחד עם ד"ר סיגל אשכול וד"ר כפיר יזדי.

פתיחת המרפאה היא הגשמת חלום נוסף שנולד לאחר סיום הלימודים. המרפאה נפתחה עם החזון לספק לבעלי החיים רפואה ברמה הגבוהה ביותר האפשרית ובצורה המותאמת למטופל ולבעלים. 

כיום ירון ממשיך להתגורר בחיפה עם אנה, גורי האדם אופק ויובל, החתולות יולנדי ונינה וחמודי התוכון.

ירון מתעניין במיוחד רפואת חירום, רפואת פנים, הדמייה, קרדיולוגיה (רפואת לב),אנדוסקפיה, רפואת שיניים וכשיש לו קצת זמן הוא מבלה עם המשפחה או שר בקריוקי ומדמיין שהוא כוכב רוק.

קרא עוד
divider-2

ספיר הוימן

ספיר נולדה וגדלה בקיבוץ אשדות יעקב איחוד.

מאז שהייתה צעירה חלמה לעבוד עם בע"ח אבל לא ידעה שמקצוע אחות וטרינר קיים ולכן פנתה לתחום אחר שאהבה ובסיום שירותה הצבאי הלכה ללמוד קונדיטוריה ועבדה בתחום כשלוש שנים.

בזמן שהייתה בין עבודות נתקלה במקרה במרפאת תנו לחיות לחיות ברמת גן שם חיפשו אחות וטרינר. עם ניסיון בעבודה עם בע"ח רק מהרפת בקיבוץ, התקבלה ספיר לעבודה במרפאה שם פרחה והבינה שמצאה את הייעוד האמיתי שלה.

במרפאה למדה את עבודת האשפוז והעזרה לווטרינר ובהמשך גם הכשירה אחיות חדשות שהגיעו.

בהמשך עברה ספיר חזרה לצפון, שם עבדה במרפאה ובפינת החי במקביל בקיבוץ דגניה, ונחשפה גם לעולם חיות הבר.

כשהרגישה שהיא רוצה להתקדם בתחום, עברה לעבוד במרכז חירומי שפעל 24/7, שם למדה את עבודת החירום והרחיבה את ידיעותיה בתחום הסיעוד הווטרינרי. כמו כן במהלך עבודתה שם סיימה קורס סייעות וטרינרית ובהמשך גם קורס מנהלת משרד בכירה.

מאחורי ספיר כבר קרוב ל-10 שנות ניסיון בתחום, אך הסקרנות, התשוקה והאהבה למקצוע רק מתעצמים מיום ליום.

ספיר מגדלת באהבה את טולוז החתול וחלומה להרחיב את הבית בעתיד עם בע"ח נוספים.

ספיר הצטרפה אלינו כמנהלת המרפאה בתחילת שנת 2022 ושמחה לקחת חלק בהתפתחות וגדילת המרפאה ומצפה לעוד הרבה שנים של עבודה משותפת.

קרא עוד
divider-2

רוני שמולביץ'

רוני שמולביץ' נולדה בירושלים וגדלה בקרית מוצקין.

מאז ומעולם אהבה בעלי חיים, גידלה בביתה צב, דגים, כלבים, חתול ואפילו תרנגולות. רוני מספרת בהתרגשות איך כילדה הכניסה הביתה המון חלזונות בקופסת נעליים ומאחר וידעה שחלזונות צריכים מקום קריר, הכניסה אותם למקרר. אמא של רוני הופתעה מאד לגלות המוני חלזונות מסתובבים במקרר לאחר שברחו מהקופסא.

בגיל 24 לאחר סיום שירות צבאי כמש"קית של נציב קבילות החיילים התלבטה רוני רבות לגבי לימודים ומקצוע והרגישה ששום דבר לא מרגש אותה באמת, לאחר כשנתיים שמעה במקרה על מקצוע אחות וטרינרית מחברה ואז נדלקה לרוני נורה מעל הראש והיא הבינה שסוף סוף מצאה מקצוע שהיא רוצה ללמוד ולעסוק בו.

רוני סיימה בהצלחה את לימודי אחות וטרינרית במכון מגיד של האוניברסיטה העברית בבית דגן ולאחר מכן החלה לעבוד במרפאה במודיעין.

לחיפה רוני חזרה ב2018 עם בעלה ויטלי ושלושת כלביהם מנצ'יז, לואיג'י וג'וס מאהבת העיר וגעגועים לצפון. ומשנת 2022 לשמחתנו הצטרפה רוני לצוות כאחות מן המניין.

לרוני תחביבים רבים ומפתיעים כמו הרמת משקולות, יצירת סבונים, בישול, קעקועים וסרטים של דיסני.  רוני נמסה כשנכנס למרפאה גור קורגי או חתול חמוד והיא מעידה על עצמה שהיא אוהבת בעלי חיים יותר מאנשים.

קרא עוד
divider-2